Spotkanie organizacyjne w sprawie realizacji projektu "Na drodze do Niepodległości" - 9.09.2024
09 września 2024 r. w Centrum Wikliniarstwa miało miejsce spotkanie organizacyjne w sprawie realizacji projektu "Na drodze do Niepodległości". Wzięli w nim udział przedstawiciele: Miejskiego Ośrodka Kultury, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Przędzelu.
Spotkanie organizacyjne dotyczące projektu "Bliżej siebie - przełamujemy bariery" - 9.09.2024
09 września 2024 r. odbyło się spotkanie organizacyjne dotyczące projektu "Bliżej siebie - przełamujemy bariery", w którym udział wzięli: koordynatorka z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz przedstawicielki zaangażowanych szkół - Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2.
Informujemy, że Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest Sponsorem Głównym projektu pt:. Bliżej siebie – przełamujemy bariery. Więcej informacji o spółce GAZ-SYSTEM, znajduje się na stronie www.gaz-system.pl.
Projekt „Na drodze do Niepodległości”
Miejski Ośrodek Kultury w Rudniku nad Sanem w partnerstwie z Towarzystwem Miłośników Ziemi Rudnickiej, Publiczną Szkołą Podstawową nr 1, Publiczną Szkołą Podstawową nr 2 i Publiczną Szkołą Podstawową w Przędzelu realizuje projekt „Na drodze do Niepodległości”.
Zadanie koncentruje się na budowaniu tożsamości lokalnej i narodowej wśród wszystkich mieszkańców gminy Rudnik nad Sanem, kładąc nacisk na rozbudzenie i pielęgnowanie miłości i szacunku do ziemi ojczystej wśród dzieci i młodzieży.
W ramach inicjatywy zorganizowane zostaną:
- prelekcje poprowadzone przez przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie,
- warsztaty historyczne w formie stacjonarnej i terenowej dla uczniów PSP nr 1 i PSP nr 2,
- wystawa „Nie zawsze defilada. Jak świętowano odzyskanie Niepodległości” udostępniona przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie,
- upamiętnienie 110. rocznicy Bitwy Rudnickiej,
- wspólne celebrowanie odzyskania Niepodległości.
Inicjatywa „Na drodze do Niepodległości” to ważny krok w kierunku pielęgnowania pamięci o historii Polski i Rudnika nad Sanem. Poprzez edukację i zaangażowanie młodych ludzi projekt ten ma szansę na realny wpływ na przyszłe pokolenia, kształtując aktywnych i świadomych obywateli, którzy będą dbać o dziedzictwo swojej ojczyzny.
Głównym Darczyńcą projektu „Na drodze do Niepodległości” jest Fundacja Totalizatora Sportowego.
"Bliżej siebie - przełamujemy bariery"
Wyjazd integracyjno-edukacyjny do Nadleśnictwa Rudnik.
Warsztaty sportowe z grami i zabawami ruchowymi.
Warsztaty arteterapii.
Bal andrzejkowy.
Wyjazd integracyjno-terapeutyczny do alpakarni.
Zakończenie projektu i odsłonięcie w Centrum Wikliniarstwa wystawy prac powstałych na warsztatach.
Informacja - rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
odbędzie się poniedziałek 2 września 2024 r. o godzinie 9.00.
Następnie wychowawcy klas spotkają się z uczniami w przydzielonych salach.
W wydzielonym miejscu odbywać się będą zapisy do świetlicy i stołówki szkolnej.
Sadzenie pamiątkowego drzewa przez klasę VIII - 19.06.2024
Zakończenie roku szkolnego przez klasę VIII - 19.06.2024
19 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klasy VIII ze szkołą. Otworzył je wzruszający i pełen piękna polonez przygotowany przez panią Katarzynę Michalską. Następnie powitani zostali zaproszeni goście: Burmistrz Gminy i Miasta pan Tadeusz Handziak, kierownik ZEAS-u pani Halina Sobota, przewodnicząca Rady Rodziców pani Lucyna Wojtanowicz, dyrektor szkoły pani Lucyna Pizun, nauczyciele oraz rodzice. W części artystycznej, przygotowanej przez wychowawcę klasy panią Ewę Zygmunt, nie zabrakło lirycznych wspomnień oraz serdecznych podziękowań dla tych wszystkich, którzy towarzyszyli uczniom w ich ośmioletniej edukacyjnej wędrówce. Śmiech wzbudziły humorystyczne scenki wzięte ze szkolnego życia, ale nie zabrakło także wzruszeń podczas wręczania kwiatów pracownikom szkoły czy podziękowań rodzicom przy poruszającym serca podkładzie muzycznym „Mam cudownych rodziców”. Wiersze, piosenki, słowa wdzięczności i pożegnania dostarczyły niemało emocji zarówno występującym, jak i widowni. Podczas uroczystości ósmoklasistów pożegnali siódmoklasiści, którzy wręczyli im drobne upominki oraz wygłosili motywujące słowa. Po zakończeniu części artystycznej głos zabrali: dyrektor szkoły, burmistrz i wychowawca, życząc uczniom wielu dalszych sukcesów, realizacji marzeń oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Uczniom wyróżniającym się w nauce, aktywnie działającym w Samorządzie Uczniowskim, wolontariacie, Szkolnym Kole Bibliotecznym oraz odnoszącym sukcesy w zawodach sportowych i konkursach wiedzowych zostały wręczone nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Natomiast wszyscy uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Na koniec głos zabrała pani Małgorzata Zygmunt, która podziękowała nauczycielom za wszelkie działania i wsparcie okazywane dzieciom oraz zaprosiła na poczęstunek przygotowany przez rodziców ósmoklasistów.
Ta uroczystość z pewnością na długo pozostanie w pamięci zwłaszcza naszych absolwentów, którzy po części oficjalnej bawili się przednio na komersie.
Wycieczka klasy VI i VII do Wrocławia - 11-13.06.2024
W dniach 11-13 czerwca 2024 roku uczniowie klasy VI i VII wyjechali na trzydniową wycieczkę do Wrocławia. Trasa była dosyć przyjemna. Pierwsza atrakcja – Palmiarnia, cudowne miejsce. W tej ogromnej szklarni było wiele wspaniałych roślin tropikalnych, można było się poczuć jak w dżungli. Uroku temu miejscu dodały lemury, które są przesłodkimi zwierzątkami. Po obiedzie udaliśmy się na zwiedzanie Zamku Książ. Ta budowla jest trzecią największą w Polsce. Zamek jest położony na skale na północ od miasta, a właścicielem zamku przez ponad 400 lat była rodzina Von Hochberg. W ogrodach zamkowych było ślicznie: imponujące fontanny, egzotyczne rośliny i monumentalne rzeźby. Wieczorem mieliśmy mały problem z dojazdem do hotelu ,więc ruszyliśmy pieszo do miejsca zakwaterowania. Pierwszy dzień był męczący, ale pełen wrażeń. Drugiego dnia odwiedziliśmy ZOO wrocławskie – ogromny teren do zwiedzenia, ale za to jaki piękny i fascynujący. Mnóstwo nowych egzotycznych zwierząt, oceanarium i afrykarium. Następnie pani przewodnik pokazała nam najpiękniejsze miejsca we Wrocławiu, czyli Rynek, Ostrów Tumski i jego okolice. Odnajdywaliśmy przeróżne krasnale, które są symbolem Wrocławia. To była dobra zabawa. Zmęczeni długim chodzeniem ruszyliśmy do hostelu, gdzie pozostał nam czas na integrację. Ostatni dzień- przygotowania do wyjazdu i spacer na Rynek po śniadaniu, by kupić parę pamiątek. Panorama Racławicka dostarczyła nam wielu doznań estetycznych. Wszystkie detale i sam rozmiar tego dzieła zrobił na nas duże wrażenie. Cała historia obrazu została nam dokładnie objaśniona. Podczas gdy grupa druga oglądała wcześniej wspomniane malowidło, my odwiedziliśmy Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Wszystkie wystawy były wspaniałe. Ostatnią atrakcją było Hydropolis, fantastyczne miejsce, w którym poznaliśmy historię wody i jej walory. Dowiedzieliśmy się, jak pojawiła się ona na Ziemi. Smutno było się pożegnać z Wrocławiem. Wycieczka pozostanie na długo w naszej pamięci.
Wiktoria Potomski