LaboratoriaPrzyszłości

 • Laboratoria Przyszłości - zajęcia maj 2023

  Laboratoria Przyszłości - zajęcia maj 2023

  W maju 2023 roku uczniowie klasy 5 na zajęciach mieli możliwość sprawdzenia oraz rozwijania umiejętności inżynieryjnych. Uzyskanie stabilnej konstrukcji wymaga od uczniów umiejętności czytania zakodowanej instrukcji, uważnej obserwacji, wyciągania wniosków i wprowadzania ulepszeń. Projektowali oraz testowali swoje konstrukcje dzięki klockom Polydron pozyskanym z projektu Laboratoria Przyszłości. 

  #LaboratoriaPrzyszłości.

 • Laboratoria Przyszłości - zajęcia kwiecień 2023

  Laboratoria Przyszłości - zajęcia kwiecień 2023
  Zajęcia w klasie VI z konstruowania i działania urządzeń mechanicznych oraz pneumatycznych dzięki klockom FicherTechnic pozyskanych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
  #LaboratoriaPrzyszłości
 • Laboratoria Przyszłości - zajęcia marzec 2023

  Laboratoria Przyszłości - zajęcia marzec 2023

  W marcu 2023 roku uczniowie klasy 6 na zajęciach mieli możliwość sprawdzenia oraz rozwijania umiejętności inżynieryjnych. Uzyskanie stabilnej konstrukcji wymaga od uczniów umiejętności czytania zakodowanej instrukcji, uważnej obserwacji, wyciągania wniosków i wprowadzania ulepszeń. Projektowali oraz testowali swoje konstrukcje dzięki klockom Polydron pozyskanym z projektu Laboratoria Przyszłości. 

  #LaboratoriaPrzyszłości.

 • Warsztaty z programowania i druku 3D - 27.02.2023

   

  Warsztaty z programowania i druku 3D - 27.02.2023

  W ramach projektu Laboratoria Przyszłości zostały przeprowadzone warsztaty przez edukatorów z firmy Lupus. Dla klas I-II odbyły się zajęcia z programowania, a w klasach III-IV z druku 3D.

  #LaboratoriaPrzyszłości

 • Laboratoria Przyszłości - zajęcia luty 2023

  Laboratorium Przyszłości - zajęcia luty 2023

  Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna służąca prowadzeniu ciekawym, angażujących zajęć, na których uczniowie odkrywają swoje talenty i rozwijają zainteresowania. Grupa chłopców z kl. 7 miała okazję posługiwania się technicznym językiem angielskim w celu tworzenia ciekawych pojazdów. Instrukcja w języku obcym wymagała użycia innych zwrotów niż na typowej lekcji w klasie. Chłopcy współpracowali z dużym zaangażowaniem i stworzyli 3 imponujące modele pojazdów.

 • Laboratoria Przyszłości - zajęcia styczniowe 2023

  Laboratoria Przyszłości - zajęcia styczniowe 2023

   

  Przy wykorzystaniu druku 3D (drukarka 3D pozyskana z programu #LaboratoriaPrzyszłości) zostały przygotowane bryły, które wykorzystano podczas zajęć technicznych w klasie VI. Uczniowie wykonywali rzuty prostokątne przedmiotów wykonanych na drukarce 3D, co pozwoliło im nie tylko zobaczyć model z każdej strony ale również ćwiczyć wyobraźnię przestrzenną.

  #LaboratoriaPrzyszłości

 • Laboratoria przyszłości - zajęcia grudniowe 2022

   

  Laboratoria przyszłości - zajęcia grudniowe 2022

  Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna służąca prowadzeniu ciekawym, angażujących zajęć, na których uczniowie odkrywają swoje talenty i rozwijają zainteresowania. Grupa uczniów z klasy 7 miała możliwość rozwijać wyobraźnię przestrzenną budując formy przestrzenne wykorzystując klocki 3D. Zdjęcia zostały wykonane przy użyciu aparatu fotograficznego pozyskanego z projektu #Laboratoria przyszłości.

 • Laboratoria przyszłości - zajęcia listopadowe - 2022

  Laboratoria przyszłości - zajęcia listopadowe - 2022
  Zajęcia w klasie III z wykorzystaniem zestawu Lego Education miały na celu rozwijanie kreatywności i myślenia przestrzennego poprzez tworzenie własnych projektów.
  Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności.
  #LaboratoriaPrzyszłości
 • Laboratoria przyszłości - zajęcia październikowe - 2022

   

  Laboratoria przyszłości - zajęcia październikowe - 2022
  Zajęcia w klasie II z wykorzystaniem zestawu Lego Education miały na celu rozwijanie kreatywności i myślenia przestrzennego poprzez tworzenie własnych projektów.
  Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności.
  #LaboratoriaPrzyszłości
 • Laboratoria przyszłości - zajęcia wrześniowe - 2022

  Laboratoria przyszłości - zajęcia wrześniowe - 2022
  Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).
  W miesiącu wrześniu w naszej szkole zostały przeprowadzone zajęcia z wykorzystaniem drukarki 3D.
  Zajęcia miały na celu rozwijanie kreatywności i myślenia przestrzennego poprzez tworzenie własnych projektów 3D.
  Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności.
  #LaboratoriaPrzyszłości